Kwalifikacje Dlaczego warto? Profesjonalizm

Dlaczego warto powierzyć swoją przestrzeń zieloną profesjonalistce?

Projektant od początku wie, że zarówno ogrody, jak i ich właściciele są niepowtarzalni. Fachowiec w dziedzinie projektowania zieleni dysponuje olbrzymim zasobem wiedzy i umiejętności. Rozważa setki możliwości, odrzucając lub wykorzystując wiele z nich zanim dojdzie do właściwego rozwiązania.
Bez profesjonalnego planu, najczęściej sadzi się przypadkowe rośliny w przypadkowy sposób, co w efekcie daje pewien rodzaj chaosu i zniechęca do dalszej pielęgnacji własnego ogrodu. Planując nasadzenia - należy wziąć pod uwagę m.in. środowisko i osiąganą wielkość sadzonych roślin.
Specjalistyczne programy komputerowe, są tylko narzędziami, które pomagają wizualizować projekt. To projektant decyduje o umiejscowieniu roślin. Na samym początku zakładania ogrodu wydaje się, że ogród (nawet mały) można zaprojektować samemu, jednak w stosunkowo krótkim czasie okazuje się, że potrzebujemy porady fachowca. Zamiast naprawiać popełnione błędy, lepiej zaoszczędzić czasu i pieniędzy i powierzyć zaprojektowanie naszej oazy zieleni profesjonaliście odpowiednio wcześniej!